Decor 19

Східниця – це курортне селище міського типу, розташоване в Львівській області, у південній частині Карпат, на висоті близько 520 метрів над рівнем моря, яке є популярним серед українців та у Європі. Адже, Східниця багата на родовища мінеральних вод, чим і славиться, які мають цілющі властивості і використовуються для лікування, зокрема, захворювань шлунково-кишкового тракту та судинної системи. А також, є відомою своєю чистою природою, карпатськими гірськими лісами, потоками та водоспадами, цікавими культурними пам’ятками та розвагами.
Це популярне місце для відпочинку та оздоровлення українців та туристів з усього світу!

Топ найкращих місць у Східниці та поблизу

Що подивитись у Східниці? Які цікаві місця у Східниці? Східниця та її околиці багаті на історико-культурні місця.
Ми наведемо вам кілька найкращих місць, що подивитись біля Східниці та відвідати.

Музеї

Музей Омеляна Стоцького

Музей Омеляна Стоцького в Східниці – місце присвячене життю і творчості видатного українського письменника Омеляна Стоцького. Він розташований у великому дерев’яному будинку, який є пам’яткою архітектури кінця XIX століття.
У музеї представлені різні експозиції, що розповідають про життя письменника, його творчість, а також історію української культури та літератури того часу. Відвідувачі можуть побачити особисті речі Омеляна Стоцького, його рукописи, книги, фотографії та інші цікаві експонати.

Музей народного побуту в Східниці

У Східниці діє Музей народного побуту, який відображає буденне життя, обряди, традиції та культуру українського народу. Музей розташований у старовинному будинку і є відкритий для відвідувачів, які мають бажання ознайомитися зі даними зразками народної архітектури, побутовими предметами, одягом, вишивкою та іншими артефактами, що характеризують українське селянське життя минулих століть. Тут ви відчуєте атмосферу минулих часів.

Парки Східниці

Ландшафтний парк святого Пантелеймона Цілителя

Парк розташований в мальовничому місці, оточеному гірськими лісами та чистим повітрям українських Карпат. Тут є алеї для прогулянок, зони відпочинку з лавками, а також мальовничі каскади та фонтани. Найбільшим архітектурним об’єктом парку є дерев’яна церква святого Пантелеймона, яка відома своєю витонченою архітектурою та історичним значенням.
Парк також відомий своїми лікувальними джерелами з мінеральних вод, які використовуються для оздоровлення та лікування різних захворювань.

Регіональний ландшафтний парк Стужиця

Регіональний ландшафтний парк “Стужиця” – це унікальне місце, яке пропонує відвідувачам відчути красу та велич природи Карпат. Парк розташований в мальовничій місцевості на південному схилі гори Полонина Боржава.
У парку можна зустріти різні види рослин та тварин, насолодитися гірським повітрям та кришталево чистими джерельними водами. Тут прокладені стежки для прогулянок та місця для пікніків, де можна милуватися видами на гори та долину.

Національний природний парк “Сколівські бескиди”

Національний природний парк “Сколівські бескиди” є одним з найбільш захоплюючих місць для природи та відпочинку в Україні. Він охоплює значну частину гірського масиву, який відомий своєю дивовижною красою та різноманітністю флори та фауни.
Парк пропонує відвідувачам безліч можливостей для активного відпочинку та відкриття природних див українських Карпат. Тут можна займатися пішим туризмом, велосипедними прогулянками, альпінізмом та сплавами на байдарках по гірських річках.
Одним з основних архітектурних та історичних об’єктів парку є дерев’яна церква святого Миколая, яка відома своєю вишуканою архітектурою та давньою історією.

Бухівське урочище

Бухівське урочище розташоване на південний захід від центральної частини селища в Східниці, в мальовничій долині на річці Кам’янка. Відоме своєю великою кількістю різних видів дикої флори і фауни, а також красивими гірськими пейзажами. Тут можна прогулятися вздовж річки або по гірських стежках, насолоджуючись чистим повітрям і красою природи. Бухівське урочище також відоме своєю чистою мінеральною водою, яка витікає з підземних джерел і має корисні властивості.

Церкви

Дерев’яна церква Св.Миколая на Замковій горі

 

Дерев’яна церква святого Миколая на Замковій горі – це один з найвизначніших пам’ятників дерев’яної архітектури в Україні. Церква знаходиться у національному природному парку “Сколівські бескиди”.
Ця церква датується XVII століттям і вважається одним з найстаріших дерев’яних храмів на Закарпатті. Вона відома своєю витонченою архітектурою та багатою історією. Церква була побудована без використання будівельного гвинта, але завдяки вправності та майстерності будівельників, вона стоїть дотепер.
Церква розташована на вершині гори, що створює неповторний атмосферний фон для будівлі. З цієї точки відкривається чудовий краєвид на навколишні гори та долину, що робить цю локацію ще більш привабливою для відвідувачів.

Церква святих апостолів Петра і Павла

Церква святих апостолів Петра і Павла знаходиться в центральній частині Східниці і відома своєю витонченою архітектурою та багатою історією.
Церква була заснована у XVII столітті і відтоді багато разів реставрована та відновлювалася. Вона є прикладом дерев’яної архітектури Галичини та відображає стилістичні риси того часу.
Однією з особливостей церкви є її дзвіниця, яка вражає своєю висотою та вишуканістю оздоблення. Церква святих апостолів Петра і Павла в Східниці відома також своїм іконостасом та фресками, які є справжнім шедевром мистецтва.

Політ на повітряній кулі

Політ на повітряній кулі в Східниці – це захоплюючий вид розваги, який дозволяє насолодитися красою Карпат з висоти пташиного польоту. Зазвичай такі польоти організовуються професійними компаніями, які забезпечують безпеку та комфорт.
Під час польоту на повітряній кулі ви зможете побачити величні гірські вершини, ліси, річки і озера з висоти, що надасть вам незабутні враження. Такий вид активного відпочинку чудово підійде для романтичного побачення, весілля або просто для того, щоб поринути у мальовничу карпатську природу з найвищих висот.
На жаль, на сьогодні дані активності є призупинені у зв’язку з війною в Україні для безпеки.

Вежі

Оглядова вежа на горі Цюхів/Карпатський маяк

На горі Цюхів, яка також відома як гора Цюхівка, розташована оглядова вежа, яка іноді називається Карпатським маяком. Вона є популярним місцем для відпочинку та туризму в Карпатах. Тут відкривається захоплюючий вид на гірські вершини, ліси та долини на 360 градусів.
На вершину гори Цюхів Верх можна піднятися зі Східниці через Масловецький хребет. Або щоб відвідати оглядову вежу можна скористатися підйомником – це швидкий та легкий шлях. Це місце прекрасно підходить для активного відпочинку, прогулянок та фотосесій в унікальному природному середовищі Карпат.

Найвища дерев’яна вежа Європи – «Вежа пам’яті»

«Вежу пам’яті» розташована на горі Діл, що має висоту 907 м, біля села Недільна Самбірського району. Це є унікальна дерев’яна дзвіниця, які немає аналогів в Україні та поза її межами.
Найпростіше туристам підніматися на неї від села Недільна.На вежі є оглядовий майданчик та металеві сходи. Можна туди піднятися та щосили вдарити у «Дзвін пам’яті». А вже після того братися до фотографування навколишніх краєвидів.

Дрогобицька оборонна вежа

Як зрозуміло з назви, дану споруду було збудовано, як оборонне укріплення на Замковій горі. Вона має давню історію. Ви можете полюбуватися даною будівлею, спланувавши прогулянку містом Дрогобич, що приблизно знаходиться на відстані 20 км від Східниці

Залізна гута

Залізна гута – це старовинний об’єкт промисловості, який відігравав важливу роль у розвитку місцевої гірничо-металургійної промисловості. Вони були місцями, де з руди видобували залізо за допомогою великих печей і потім переробляли його у вироби залізничних доріг, знарядь, зброї та інших товарів.
Сьогодні Залізна гута в Східниці є пам’яткою історії промисловості і приваблює туристів своєю атмосферою старовинного промислового комплексу. Тут можна побачити залишки доменної печі, будівель та інших об’єктів, які свідчать про колишню діяльність гути.

Заповідник «Тустань»

Заповідник «Тустань» – це природний заповідник в Україні, розташований на території Східницького району Львівської області. Він заснований з метою охорони унікальних природних комплексів Карпат та збереження природно-історичної спадщини регіону. На сьогодні тут є усі зручності для туристів – сувеніри, кафе, туалети, ігрові майданчики, робота аніматорів, фестивалі, тому є популярним для екскурсій
Головною пам’яткою заповідника є скеля Тустань, яка є природним пам’ятником геології та гірським ландшафтом. Тут розташовані залишки стародавнього кам’яного міста-фортеця Тустань
А також, у самому Уричі також діє музей історії міста-фортеці Тустані.

Походи на водоспади Гуркало, Сопітський, Лазний

Куди піти у Східниці? Походи на водоспади! Це одна з найзахопливіших видів активного відпочинку в Карпатах. Такого роду прогулянки можна вмістити і в один день. Але все ж якщо є можливість, то поспішати не варто!
Місця дуже красиві і ще не надто туристичні, особливо водоспади Лазний і Сопіт.

Карпатське Море/Закинута гідроелектростанція на р. Стрий

В Карпатах, на річці Стрий, знаходиться цікаве та мальовниче місце – Карпатське Море. Це давній радянський проєкт – недобудована та закинута гідроелектростанція.На сьогодні приваблює не багатьох туристів своєю загадковістю та красою.
Тут можна побачити водозабірну споруду, водовідвідні канали з озером, залізобетонні конструкції нижнього і верхнього переливу води на берегах річки Стрий, приміщення для персоналу та комплекс для обслуговування станції.

Зуброферма біля с. Майдан

Зуброферма біля села Майдан в Східниці – це місце, де можна побачити зубрів у природному середовищі та дізнатися більше про цих величезних тварин. Зуброферма є частиною програми з відновлення та збереження популяції зубрів в Україні, яка є однією з найбільших в Європі.
Тут часто проводяться екскурсії та лекції про зубрів, їхню історію та значення для екосистеми. Для відвідувачів це може бути дуже цікавим та навчальним досвідом, особливо для тих, хто цікавиться природою та охороною дикої природи.

Дрогобицька солеварня

Що ще відвідати у Східниці? Дрогобицька солеварня – це унікальне місце, яке працює ще досі! Це найдавніше підприємство Європи, яке виробляє сіль, перша писемна згадка збереглася з 1390 року. Розташоване у місті Дрогобичі. Поклади солі сформувалися тут ще 15 мільйонів років тому. І відтоді технологія виготовлення солі практично не змінилася!
Працівники радо розкажуть історію, покажуть, як утворюються соляні ріки, зможете послухати, як “тече сіль”, спробуєте теплої солі та познайомитеся з Солеварами! У них присутній власний сайт, на якому ви можете ознайомитися з більш детальною інформацією щодо екскурсій.

Крафтова грибарня «Боровик»

В місті Борислав , що приблизно знаходиться на відстані 10 км від Східниці, діє крафтова грибарня під назвою «Боровик». Це місце, де вирощують та збирають гриби тут цілий рік, використовуючи торф, солому, пшеницю і дбайливе ставлення.
Тут активно проводять екскурсії, де можна назбирати свіженьких печериць прямо «з грядки»!

Скелі в Карпатах де діяла радіостанція УПА «Афродита»

У селі Ямельниця, яке буквально оточене скелями, саме у горі Ковбура колись діяла радіостанція УПА ”Афродита”, яку слухали навіть в Німеччині, Великій Британії, Франції, Швейцарії. Заради цікавої історії виникнення, варто планувати похід в дане місце.

Підземний Стебник/Офіційна екскурсія в останню діючу соляну шахту на Галичині

Незабутня подорож та екскурсія підземними ходами, сумарна довжина яких зараз сягає понад 100 км. Тут ви зможете оглянути підземну залізницю, величезні машини, лебідки, ковші та інша машинерія, що використовується для добування солі.
Все це має неповторну естетику та атмосферу!

Причини, з яких варто відпочити у Східниці

Що цікавого у Східниці можна подивитися? Відповідь на дане питання все ж не до кінця дало зробити вибір саме цього місця для поєднати активного та культурного відпочинку з лікуванням. Наведемо ще кілька причин, чому люди з різних країн обирають цей курорт, ґрунтуючись на наступних причинах:
1. Це неймовірно красиве місце. Карпати славляться своїми краєвидами, але навіть тут Східниця заслужено вважається одним із найкрасивіших місць. Чарівність природи змусить забути про свої проблеми і наповнить своєю життєдайною силою.
2. Цілющі джерела. Саме тут є джерела мінеральної води з дуже корисними властивостями. Тому в Східниці працює кілька лікарень, які пропонують різні профілактичні та лікувальні програми.
3. Безліч історичних пам’яток. Якщо ви захоплюєтеся історією, тут буде на що подивитись. Навколо Східниці розташовано кілька визначних пам’яток, які варто відвідати кожному туристу.
4. Найсмачніші національні страви. Ви маєте можливість спробувати чудову та смачну їжу та напої. Однак, якщо ви приїдете на оздоровлення, готель пропонує спеціальне дієтичне меню.
5. Великий вибір готелів. У Східниці можна вибрати як дуже скромне та доступне за ціною житло, так і першокласні готелі. Для кожного гостя знайдеться слушний варіант. Такі готельні комплекси, як «Київська Русь», дозволять відпочити в п’ятизіркових європейських умовах.
6. Великий вибір розваг. Нудьгувати тут не доведеться ні дорослим, ні дітям. Східниця пропонує як активні види відпочинку (піші тури, катання на човнах, велосипедах тощо), так і спокійні на території готелю.
7. Можливість зняти стрес. Ви опинитеся в місці, вільному від суєти та стресів сучасного світу. Достатньо вимкнути телефон та відчути атмосферу Східниці.
Вибираючи місце для відпочинку, варто враховувати всі фактори: вартість, умови проживання, види розваг і т.п. Східниця пропонує першокласні умови, до того ж це місце унікальне завдяки своїм цілющим мінеральним джерелам. Люди приїжджають сюди, щоби пройти курс лікування від різних захворювань, курс омолодження чи профілактичну програму для підтримки здоров’я.

Плануєте затриматись у Східниці, то зупиняйтеся в комплексі “Київська Русь”

У нас є комфортні, естетичні номери, можливість різнопланового харчування
та вибір меню – загальне, дієтичне, вегетаріанське, веганське, дитяче, пісне, індивідуальне згідно з програмою детокс, або по програмі Майєра, зони для дитячого відпочинку та інші комфортні та цікаві послуги для малят, наприклад, майстер-класи, екскурсійні та туристичні поїздки.
Ви будете приємно вражені інфраструктурою готелю, а саме: власний бювет – 9 джерел, графік роботи СПА та медичного центру є без перерв та обмежень щодо часу відвідування, конференц-зал, кінозал, бібліотека та інше.
Якщо ви запитуєте себе як чудово провести відпочинок у Східниці, що подивитись тут та як усе спланувати? Оберіть комплекс “Київська Русь”! Тут ви отримаєте широкий вибір послуг та можливість відвідати усі вище перелічені місця з комфортом. Це забезпечить найкращі вихідні для вас, ваших близьких та друзів!