Decor 19

Накопичення токсинів та шлаків в організмі – одна з причин поганого самопочуття, постійної втоми і розвитку багатьох хвороб. А якщо додати часті стреси, недосипання, швидкі перекуси замість повноцінних прийомів їжі, шкідливі звички, то ситуація стає ще складнішою. Тому варто знати, як правильно очистити організм в домашніх умовах і в чому користь такої процедури.

Причини забруднення організму

Малорухливий спосіб життя, незбалансоване харчування, шкідливі звички, часті стреси – все це основні причини зашлакованості організму. А також – несприятливе зовнішнє середовище, вживання деяких медичних препаратів, неправильний питний режим. Виправити ситуацію допоможе очистка організму.

Симптоми, при яких рекомендується проводити очищення організму

Головний біль, втома, дратівливість, відчуття слабкості – зверніть увагу на такі перші тривожні симптоми. Однак в міру зашлакованості організму вони можуть змінюватися.  Пізніше може з’являтися нудота, печія, висипання на шкірі, гіркота в роті, надмірна пітливість. Все це «сигналізує», що потрібна чистка організму від токсинів і виведення їх з організму. При появі таких симптомів варто звернутися до лікаря. Він підкаже, який спосіб очищення організму від шкідливих речовин краще обрати.

Методи очищення організму від токсинів та шлаків

Є різні способи очищення організму, але найпопулярнішими можна назвати:

 • Проносні препарати. Напевно, ці засоби – перше, що спадає на думку, коли виникає запитання, чим очистити організм. Їх варто вживати тільки у випадку закрепів.  Зловживання проносними препаратами може порушити природну мікрофлору кишечника.
 • Прийом сечогінних препаратів допомагає вивести зайву рідину і скинути кілька кілограмів. Інколи це корисно, особливо у людей, схильних до утворення набряків. Але у здорових людей різке зневоднення може викликати слабкість і запаморочення.
 • Детокс на соках. Дуже поширений спосіб очищення організму – за допомогою овочевих і фруктових соків, фрешів. Вони стимулюють жовчний міхур, мають проносний ефект. Імбир, кориця, буряк, куркума – з цими продуктами чистка організма від шлаків матиме позитивний ефект.
 • Розвантажувальні дні. Голодування запобігає старінню, “прибирає” у клітинах. У такі дні також відбувається перезавантаження мозку. Однак дуже важливо правильно підготуватися до розвантажувальних днів і виходити з них. Поширеним методом є очищення організму водою. Наприклад, вживання мінеральної води допомагає покращити загальне самопочуття. Потрібно випивати як мінімум 2 літри на добу.
 • Терапія Маєра. Ще в XIX столітті почали задумуватися про очищення від токсинів і шлаків. Австрійський дієтолог Фелікс Маєр розробив систему детоксикації, яка мала на меті покращення загального самопочуття і здоров’я. Пройшло багато років, а вона залишається актуальною і сьогодні.

Програма Маєра передбачає очищення кишечника від шкідливих речовин. Маєр стверджував, що травна система – найголовніша в організмі, а тонкий кишківник – найважливіший орган людини. Забруднений кишківник тягне за собою інтоксикацію всього організму, порушення обміну речовин.
Накопичення шкідливих речовин часто є причиною захворювання шлунково-кишкового тракту: гастрит, холецистит, панкреатит, ожиріння. А також – діабет, порушення сну, розлади нервової системи і навіть розвиток онкології. Здоров’я кишківника – запорука відмінного самопочуття і здоров’я.
У медичній   практиці на базі готельно-оздоровчого комплексу Kyivska Russ Resort Medical&Spa активно використовують терапію Маєра. Вона  має низку переваг:

 1.       Ефективне лікування без використання медикаментів. Терапія Маєра – безпечний та інноваційний курс,  мета якого – очищення організму від шлаків і токсинів природним шляхом.
 2.   Нормалізація роботи травної системи. Після терапії відновлюється робота травної системи, покращується апетит.
 3.   Позитивний ефект для організму. Пройшовши  курс очищення організму за програмою Маєра можна  отримати чудовий результат: омолодження організму, детоксикацію, покращується  стан шкіри і волосся, підвищується життєвий тонус. Пацієнт відчуває приплив сил та енергії, покращення працездатності.
 4.   Індивідуальний підхід. У готельно-оздоровчому комплексі Kyivska Russ Resort Medical&Spa розробляють програму Маєра індивідуально. Враховують вік, стан здоров’я пацієнта.
 5.   Безпека. Метод лікування безпечний, дозволяє отримати тільки користь для організму. Ризик виникнення побічних ефектів зведено до мінімуму.

Терапію Маєра можна проходити у будь-якому віці. Особливо вона корисна при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, неврологічних розладах, проблемах з опорно-руховим апаратом. Позитивний ефект можна отримати і при шкірних патологіях, підвищеному стресі, безплідді та депресії.

Негативні наслідки бездіяльності

Якщо людина не турбується про своє здоров’я, самопочуття, то це може призвести до нових захворювань. Зокрема, це може бути:

 • Постійна втома. Токсини накопичуються в організмі, вітамінів і мікроелементів бракує, відповідно клітина втомлюється боротися. Людина відчуває втому.
 • Частий головний біль. Якщо людина відчуває втому, але не звертає на неї уваги, то може додаватися ще й головний біль. А частий прийом знеболюючих може тільки завдати шкоди іншим системам організму.
 • Алергічні реакції. Алергія –  відповідь організму на зашлакованість. Організм таким чином сигналізує, що він не може впоратися самостійно. Алергени можуть бути різні  – від шерсті тварин до хімічних засобів. Супроводжується все це кашлем, висипанням і навіть підвищеною температурою. Тому важливо переглянути свій раціон і очистити кишечник.
 • Хвороби, спричинені різними відкладеннями. Якщо вчасно не очищувати організм, токсини і надалі його будуть забруднювати. Це може стати причиною різних порушень і хвороб: кіста, папіломи,  мастопатія, аденоми, фіброми.
 • Хвороби з деформацією органів. Ревматизм, артроз, атеросклероз, поліартрит, відкладення солей.
 • Розвиток паралічу. Клітина не отримує потрібного харчування і поступово відмирає. Органи атрофуються і виникає  цироз печінки, нефроз нирок, оптична нейропатія. Збільшується ризик інфаркту, інсульту, паралічу. Щоб уникнути таких серйозних проблем із здоров’ям, варто очистити організм, переглянути свій раціон.
 • Рак. Розвиток онкологічних захворювань. Недбале ставлення до здоров’я може навіть призвести до розкладання клітин органів і розвитку раку. Рак  називають хворобою вірусів, бактерій і грибків, які активно розвиваються у токсичному середовищі.

Саме тому так важливо знати, як правильно очистити організм від токсинів.

Протипоказання для очищення організму

Детокс-програми варто відкласти  у період вагітності і годування грудьми, загострення хронічних захворювань. Є й інші протипоказання – онкологічні захворювання, виснаження організму, ослаблений імунітет, а також – важкі патології внутрішніх органів і систем. Від детокс-дієти варто відмовитися тим, хто має підвищену кислотність шлунка, проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Адже замість користі можна отримати загострення хвороб і навіть виразку слизової оболонки шлунка.

Основні правила та послідовність очищення організму для максимального ефекту

Часто запитують, з чого почати очищення організму? Для того, щоб отримати максимальний ефект, варто дотримуватися простих правил.

 1. За два-три тижні до детокс-програми обмежте вживання смаженої, солоної  та гострої їжі. Це стосується кави, алкоголю, газованих напоїв.
 2. За тиждень до запланованого очищення організму відкоригуйте раціон: скоротіть вживання м’яса, введіть більше овочів, кашів.  Солодкі десерти замініть на сухофрукти.
 3. Починайте день із склянки теплої води, яка позитивно впливає на відтік жовчі, кишково-шлунковий тракт.
 4. Харчуйтеся 5-6 разів на день невеликими порціями.  Пийте воду до  прийому їжі.
 5. Не варто проводити очищення організму під час інтенсивних фізичних і розумових навантажень.
 6. Дотримуйтеся правильного питного режиму: випивайте як мінімум 2 літри води без газу на добу. Відмовтеся від газованих напоїв і магазинних соків. Краще замінити їх на трав’яний чай, смузі, соки власного приготування. Корисним є вживання мінеральної води.
 7. Не потрібно проводити очищення організму частіше, ніж раз в місяць.

Варто проконсультуватися з лікарем перед тим як очищувати організм. Це дозволить уникнути можливих побічних реакцій.

Позитивні зміни після очищення організму

Після очищення організму в будь-яку пору року ви побачите такі зміни:

 • покращення роботи шлунково-кишкового тракту;
 • зміцнення імунітету;
 • зменшення алергічних реакцій;
 • зниження рівня холестерину в крові;
 • зменшення набряків, швидке виведення рідини;
 • нормалізація сну;
 • покращення еластичності судинних сіток.

Після очищення організму ви побачите, що їжа буде краще засвоюватися, зникне відчуття важкості у шлунку, покращується обмін речовин. Ви будете відчувати приплив сил та енергії, покращується загальне самопочуття.

Аптечні препарати для очищення організму

Для очищення організму використовують сорбенти і проносні засоби. Вони безпечні і ефективні,  а негативні наслідки зведено до мінімуму. В деяких випадках може бути нудота чи відчуття важкості.

Сульфат магнію, активоване вугілля – доступні препарати, які можна купити практично у будь-якій аптеці.
Полісорб МП – ефективний засіб, який можна вживати дітям, вагітним і годуючим мамам. Він допомагає очистити організм від шлаків, токсинів, патогенної мікрофлори. Також його використовують для боротьби із зайвою вагою.
Зазвичай в інструкції до лікарських засобів вказано спосіб їх застосування та дозування.

Дієта для очищення кишечника

Для очищення кишечника  використовують  свіжі соки, молочні продукти, висівки, цільнозернові злаки, відвари трав. Варто відмовитися від копчених і жирних страв, фаст-фуду, борошняних виробів і і солодощів, кави, алкоголю.
Дієта для очищення кишечника, яка триває 2-3 дні, покращує роботу всього кишково-шлункового тракту, дозволяє позбутися відчуття важкості.

Термінове очищення організму після харчового отруєння

Внаслідок вживання неякісних і несвіжих продуктів може виникнути харчове отруєння. У такому випадку варто дотримуватися простих правил:

 1. Багато пити. Краще вживати рідину невеликими порціями, але часто.
 2. Приймати адсорбенти. Це простий спосіб очистити кишечник без клізм. Це може бути активоване вугілля чи інші медичні препарати. Але не варто вживати протиблювотні засоби.

Ризиковані методи очищення організму

Уринотерапія, голодування та плазмаферез можуть мати негативні наслідки для здоров’я. Так багатоденне голодування (більше 5-7 днів) може призвести до серйозних порушень обміну речовин і навіть незворотних змін у внутрішніх органах. Голодування протягом одного дня підходить  тільки для абсолютно здорових людей. Однак це варто робити під контролем лікаря.
Плазмаферез – сучасний  та ефективний метод очищення крові від різних токсинів. В основі – принцип фільтрації плазми.
Уринотерапія передбачає лікування власною сечею. Але такий метод лікування призводить до надмірного навантаження на нирки та печінку, провокує розвиток нових захворювань.