Хто і як визначає рейтинг готелів в країні або курортному регіоні?
Якихось чітко встановлених критеріїв визначення “топів” або люксових готелів не існує. В інтернеті безліч сайтів та порталів з різним ступенем довіри у користувачів та різною відвідуваністю, весь зміст яких присвячено питанням подорожей. Саме такі ресурси формують рейтинги, часто у вигляді відвертої реклами, іноді – у вигляді відгуків реальних гостей.
У цьому легко переконатися, переглянувши в Google посилання за запитами: “топ 10 готелів України“, “кращі готелі України“, а у випадку з регіоном Карпат: “кращі готелі в Карпатах” чи “топ 10 готелів Карпат.
Насправді, навіть самі “правдиві” відгуки, не завжди на 100% створюють реальну картину. Реакції мандрівників носять емоційний характер і їхня оцінка якості готелю залежить від багатьох факторів, що часто не мають нічого спільного з предметом оцінки. У туристичному та готельному бізнесі надзвичайно висока емоційна складова, сотня причин може зіпсувати гостю настрій, і як результат – негативний відгук.
Персонал готелів постійно докладає зусиль з метою підвищити рейтинг та потрапити, скажімо, в топ 10 готелів регіону або навіть України. Якщо всі служби працюють чітко і злагоджено, готель завжди отримує позитивні відгуки, підвищує рейтинг і може в результаті потрапити в списки кращих готелів Карпат, а то і в рейтинг, який збирає кращі готелі України.
Не секрет, що в інтернеті існують і платні можливості підняття рейтингу. Наприклад, якщо звернути увагу на контент сайтів, які пошукова система видає, якщо шукати “кращий готель в Україні” або “топ 10 готелів в Україні“, стає зрозуміло, що єдиного реєстру рейтингів не існує. При виборі місця для відпочинку важливо розуміти, що від того, наскільки ретельно мандрівники переглядають результати видачі Google, безпосередньо залежить якість майбутнього відпочинку.
Чим більше джерел, що заслуговують на довіру, визначають готель як кращий в регіоні, в Україні, чим частіше готель з’являється в списках топ 10, топ 20 або навіть топ 100, тим вище ймовірність отримати якість що відповідає вартості.
В Україні найбільшою довірою та популярністю користуються такі ресурси як Tripadvisor і Booking, де рейтинг формується завдяки відгукам гостей, які реально проживали в готелях, і пошуковик Google, в спеціальному розділі якого, є можливість залишити відгук про цей готель або компанію. Іноді декларована зірковість готелю не відповідає рейтингам, складеним з відгуків мандрівників.
Комплекс “Kyivska Russ Resort Medical & Spa” займає гідне місце в рейтингах топ готелів України, може посперечатися з багатьма за статус “Кращий готель в Карпатах“, і точно відповідає оцінці “Кращий готель в Східниці“.