Decor 19

Відомим шанувальником гри у більярд був поет Володимир Маяковський. За однією з легенд, програвши один раз велику суму, Маяковський віддав супернику розписку на отримання майбутнього гонорару. Згодом борг йому вибачили, але сама розписка стала предметом пошуку багатьох ентузіастів.
Петро Перший часто грав із прадідом А. Пушкіна. Стіл, на якому вони грали, Петро Перший зберігав до смерті, але згодом він згорів.
Сталін був пристрасним шанувальником більярду і часто грав з іншими чиновниками. Він завів незвичайну традицію – той, хто програв, повинен був залізти під стіл. Найчастіше там опинявся Хрущов, якого Сталін висміював щодо його здібностей у грі.
За деякими даними, колір сукна обумовлений тим, що спочатку грали багаті люди і аристократи, головним захопленням яких був гольф і крокет. Для більшої зручності, щоб колір сукна не викликав роздратування, його стали робити зеленим.

Гра більярд дуже ефектна та захоплююча, тому неймовірним видається випадок власника залу зі США Джозефа Томаса, який протягом 35 років працював у залі і жодного разу не зіграв жодної партії.
Першою жінкою, яка виграла чемпіонат з американського пулу, насправді була людина, але цей факт став надбанням громадськості лише після його смерті.
Гравець із Великобританії Пол Салліван встановив світовий рекорд. Протягом доби він забив кулю понад 17 000 разів. Цей цікавий факт зафіксовано у Книзі рекордів Гіннеса.
З цією грою пов’язано багато забобонів. Гравці часто непомітно стукають палицею по столу для залучення удачі, забирають із собою щасливі кулі і в жодному разі не дають грати іншим власним києм.
Незважаючи на популярність у СРСР, професійна гра каралася законом і була заборонена по всій його території.
Першим у світі спортивним змаганням, яке мало статус «чемпіонату світу», стала саме гра в більярд.

За свою історію людство вигадала чимало захоплюючих ігор, які стали не просто популярними, а й знайшли безліч різновидів. Гра більярд – одна з них.